Ochroń swój e-biznes

Nowy REGULAMIN dla e-sklepu

Kontrakty, Obsługa prawna branży IT

SHS


Zadaj pytanie

- bez zobowiązań

Regulamin

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Zadaj pytanie:

 Realizacja w ciągu 24 godzin, cena + 50%

Dodaj załącznik nr 1:

Dodaj załącznik nr 2:
Klienci o nas:


Nowy LądUmowy deweloperskie

Sprawdź swoją umowę przed podpisaniem!

29 kwietnia 2012 roku weszła w życie nowa Ustawa o ochronie nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego – tzw. Ustawa deweloperska. Ustawa ta, z myslą o bezpieczeństwie kupujacych mieszkania od deweloperów reguluje kwestie związane z zawieraniem Umów deweloperskicj.

Do niedawna kwestia zawierania umów deweloperskich nie była w żaden szczególny sposób uregulowana, a działalność deweloperów nie podlegała dodatkowym restrykcjom prawnym. Prowadzio to do rażącej dysproporcji pozycji stron umowy. W praktyce umowy deweloperskie zawierane były w oparciu o przedstawiane przez deweloperów wzorce, na których kształt kupujący mieli wpływ znikomy albo żaden.

Dzisiaj to się zmienia. Ustawa deweloperska przewiduje pewne minimum bezpieczeństwa gwarantowane osobie kupującej mieszkanie od dewelopera. Minimum to jest gwarantowane ustawą i umowa nie może przewidywać gorszych rozwiązań.

Warto powiedzieć o dwóch podstawowych nowościach wprowadzonych nową ustawą. Po pierwsze, umowa deweloperska zawierana będzie teraz już tylko w formie aktu notarialnego. Koszt zawarcia umowy w tej formie obciążać będzie po połowie obie strony umowy. Po drugie Ustawa wprowadza obowiązek posiadania przez dewelopera bankowego rachunku powierniczego dla środków pieniężnych wpłacanych przez indywidualnych inwestorów.

Co oferujemy?

Oferujemy sprawdzanie umów, w tym projektów przygotowanych przez dewelopera lub notariusza. Sugerujemy, aby nie podpisywać umów przed ich dokładną analizą. Zanim podpiszesz umowę, masz prawo domagać się od notariusza, aby udostępnił Ci jej projekt, ktory dzięki temu będziesz miał okazję dokładnie poznać i przeanalizować pod kątem swoich potrzeb.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w swojej indywidualnej sprawie – wypełnij formularz, albo przedzwoń na numer 600 700 827.Zobacz także

  • Sprawdź swoją umowę przed podpisaniem! 29 kwietnia 2012 roku weszła w życie nowa Ustawa o ochronie nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego – tzw. Ustawa deweloperska. Ustawa ta, z myslą o bezpieczeństwie kupujacych mieszkania od deweloperów reguluje kwestie związane z zawieraniem Umów deweloperskicj. Do niedawna kwestia zawierania umów deweloperskich nie była w żaden szczególny sposób…
    Tags: ustawa, umów, deweloperska, umowy, deweloperów, umowa, to, dewelopera, umowę, notariusza


  • Od niedzieli 29 kwietnia br. w życie wchodzi Ustawa o ochronie nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz.U. 2011, Nr 232, poz. 1377) - tzw. Ustawa deweloperska. Ustawa ta, z myślą o bezpieczeństwie kupujacych mieszkania od deweloperów regulować będzie kwestie związane z zawarciem umowy z deweloperem.   Jak bylo? Do niedawna umowa z deweloperem nie…
    Tags: umowy, ustawa, to, lokalu, deweloperów, deweloperska, umowa, dewelopera, strony, gwarantowane


Dane firmy:

Doradztwo Prawne i Gospodarcze
ul. Turkusowa 52, Kruszyn
59-700 Bolesławiec

NIP: 612-158-04-71
REGON: 020312379

Kontakt:

tel./fax: 75 734 36 70

tel. 600 700 827, 509 835 503

kancelaria@twojeprawo.pl

channel_logos2 (1)

channel_logos2 (1)

 

Copyright © 2006-2019 Radosław Owczarkowski